Spotkanie z higienistką stomatologiczną

 
„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda. Tak się zaczyna wielka przygoda. Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje, ten ma kłopoty!”
 
Dnia 28 października 2021r nasze przedszkole odwiedziła higienistka stomatologiczna pani Monika Haraf z Kliniki Stomatologicznej Sana-Dent. Dzieci poznały specyfikę pracy higienistki stomatologicznej i zwróciły uwagę na jej ubiór. Spotkanie miało również na celu utrwalenie podstawowych zasad dbania o higienę osobistą, a w szczególności higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się, że należy ograniczyć spożywane słodyczy, które powodują próchnicę zębów. Bardzo zdrowe dla zębów są owoce, warzywa, mleko, jogurty. Zaproszony gość wytłumaczył i pokazał jak należy prawidłowo myć zęby i jakiej szczoteczki i pasty używać. Dzieci miały okazję zastosować się do rad i wskazówek higienistki podczas mycia zębów na zestawie „Smocze ząbki”. Teraz już wszyscy wiedzą, jak należy dbać o zęby i jak je myć.