25 Listopada – Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula”

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziły misie małe, duże, bardzo duże. Każdy był piękny, kolorowy i wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Każda grupa wspólnie bawiła się do misiowych piosenek, wykonywała przeróżne zadania. Dzieci układały misiowe puzzle, tworzyły piękne prace plastyczne z misiem. Tygryski zamieniały się w misie w fotobudce, Puchatki i jeżyki uczestniczyły w sesji zdjęciowej z Misiem. Sówki pomogły Misiowi dobrac się do piniatowego miodku.

W tym magicznym dniu nawet na śniadanie były misiowe kanapki, a na poczęstunek po wspólnym świętowaniu Panie z kuchni przygotowały dzieciom misiowe ciasteczka.