„(…) Wigilia to nie jest czas,
gdy jest prezentów moc.

Wigilia to nie jest czas,
gdy potraw sto na stole.
Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
gdy siedzimy wszyscy w kole
i mamy bliskich przy stole (…).”

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wzbogacony koncertami muzycznymi, warsztatami plastycznymi i świątecznymi występami Dzieci zakończyła uroczysta, wspólna Wigilia, która odbyła się w Przedszkolu w dniu 21 grudnia. Wprowadzeni w świąteczny nastrój, wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor oraz fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i udaliśmy się do sal, które uprzednio przygotowaliśmy na ten wyjątkowy dzień. Przy pięknie przystrojonych stołach, w blasku świec i świateł choinki złożyliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Nie mogło zabraknąć białego opłatka, który łamaliśmy z powagą ale i ogromnym wzruszeniem. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek zasiedliśmy do Wieczerzy Wigilijnej, na którą wszystkie Przedszkolaki czekały z radością Ten piękny dzień przyczynił się nie tylko do wprowadzenia Ducha Świąt w nasze serca, ale także wzmocnienia bliskich i serdecznych relacji. Bo przedszkole jest przecież jak drugi Dom, w którym nawiązujemy przyjaźnie, czujemy się dobrze i bezpiecznie.

Dnia 21 grudnia odbył się w grupie Tygrysków Przegląd kolęd i pastorałek.

Chętne dzieci przygotowane w domu przez rodziców śpiewały znane kolędy lub pastorałki.

Wszystkich małych artystów koledzy nagradzali gromkimi brawami. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz świąteczną nagrodę.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom odwagi, a wszystkim rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do występu.

Nasze Przedszkole wzięło udział w konkursie plastyczno – technicznym organizowanym przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Bytomsku na wykonanie kukiełki przedstawiającej bohatera z bajki. Celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej dzieci. Z naszego przedszkola zgłoszone zostały 4 prace konkursowe. Po wnikliwych obradach Jury, zostali wyłonieni zwycięzcy. 3 miejsce otrzymała Laura Krawczyk oraz wyróżnienie Emilia Golemiec. Gratulacje dla wszystkich uczestników i dziękujemy za przygotowanie pięknych prac konkursowych.

Grudzień jest szególnym miesiącem, pełnym magii, radości i ciepła, gdyż wszyscy już z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia.

W naszym przedszkolu jest to czas intensywnych przygotowań, które przede wszystkim dają nam mnóstwo radości i przybliżają nam tradycje bożonarodzeniowe. Przedszkolaki już od początku grudnia z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tych wyjątkowych świąt poprzez różne działania. Świąteczna aura pojawiła się w naszym przedszkolu już od wizyty Mikołaja. Wszystkie grupy obdarowane przez szczególnego gościa jeszcze bardziej ochoczo zabrały się do dalszych świątecznych przygotowań.

W każdej sali pojawiła się piękna choinka, którą dzieci z radością przystroiły w przeróżne ozdoby. Tygryski, Sówki i Jeżyki wykonały kolorowe łańcuchy z papieru kolorowego, Puchatki stworzyły piękne, barwne pawie oczka. W całym przedszkolu unosił się również aromat przyprawy korzennej dodawanej do pierników – kolejnego nieodłącznego elementu świąt. Tygryski z radością wykrawały kształty z piernikowego ciasta i tak jak Sówki i Puchatki ozdabiały je według własnych pomysłów. Przedszkolaki wykonywały również prace plastyczne o tematyce świątecznej.

W tym wyjątkowym czasie oczekiwania dzieci poznały tradycje i symbole związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz z poprzedzającą je uroczystą wieczerzą wigilijną. Niebawem zasiądziemy do przedszkolnej wigilii przy dźwiękach świątecznych melodii, śpiewając kolędy i pastorałki oraz składając sobie najlepsze życzenia.