Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Grudzień jest szególnym miesiącem, pełnym magii, radości i ciepła, gdyż wszyscy już z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia.

W naszym przedszkolu jest to czas intensywnych przygotowań, które przede wszystkim dają nam mnóstwo radości i przybliżają nam tradycje bożonarodzeniowe. Przedszkolaki już od początku grudnia z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tych wyjątkowych świąt poprzez różne działania. Świąteczna aura pojawiła się w naszym przedszkolu już od wizyty Mikołaja. Wszystkie grupy obdarowane przez szczególnego gościa jeszcze bardziej ochoczo zabrały się do dalszych świątecznych przygotowań. 

W każdej sali pojawiła się piękna choinka, którą dzieci z radością przystroiły w przeróżne ozdoby. Tygryski, Sówki i Jeżyki wykonały kolorowe łańcuchy z papieru kolorowego, Puchatki stworzyły piękne, barwne pawie oczka. W całym przedszkolu unosił się również aromat przyprawy korzennej dodawanej do pierników – kolejnego nieodłącznego elementu świąt. Tygryski z radością wykrawały kształty z piernikowego ciasta i tak jak Sówki i Puchatki ozdabiały je według własnych pomysłów. Przedszkolaki wykonywały również prace plastyczne o tematyce świątecznej. 

W tym wyjątkowym czasie oczekiwania dzieci poznały tradycje i symbole związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz z poprzedzającą je uroczystą wieczerzą wigilijną. Niebawem zasiądziemy do przedszkolnej wigilii przy dźwiękach świątecznych melodii, śpiewając kolędy i pastorałki oraz składając sobie najlepsze życzenia.