Pomagamy Dawidkowi!

Nasze przedszkole włączyło się w akcję „Gramy dla Dawida”, która ma na celu pomoc w walce z ciężką chorobą chłopcu z naszej gminy – Dawidkowi Wronie. U chłopca wykryto nowotwór mózgu, a leczenie jest bardzo kosztowne. 

Aby wesprzeć 10-letniego Dawida i jego rodzinę w tej ciężkiej walce, nasze przedszkole zorganizowało zbiórkę fantów do przekazania na loterię i aukcję, które odbędą się podczas zorganizowanej przez Stowarzyszenie Żegocina OdNowa akcji charytatywnej – 13 lutego na terenie naszej gminy. 

Przedszkolaki wraz z rodzicami pokazały, że los chorego chłopca nie jest im obojętny, że potrafią dzielić się dobrem i wspierać osoby potrzebujące. Wystawione w salach skrzynie na loteryjne fanty zapełniły się błyskawicznie. Swoją cegiełkę dorzucili również nauczyciele i pracownicy przedszkola. W sumie zebrano około 200 przeróżnych wartościowych fantów, niektóre naprawdę bardzo cenne. 

Jest nam niezmiernie miło, że zorganizowana zbiórka spotkała się z takim odzewem. Pamiętajmy, że to my rodzice i nauczyciele pomagamy dzieciom pomagać, uczymy je być wrażliwymi na ciężki los drugiego człowieka. 

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards).