Dlaczego pewien czwartek jest tłusty?

Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział  Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.”

Tymi słowami rozpoczęły się zajęcia w grupie Sówek w tłusty czwartek. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z dawnymi obrzędami tłustego czwartku. Mogły poznać przysłowia i różne rodzaje pączków. Następnie odbyła się degustacja pączków i donatów z różnym nadzieniem oraz posypkami. Wszystkie Sówki poznały też przysmak zwany chrustem lub faworkami i mogły samodzielnie przygotować smakołyki. Pod czujnym okiem pani wałkowały ciasto, przeplatały warkoczyki a następnie zaniosły chrusty do kuchni aby zostały upieczone. Wszyscy bardzo się zaangażowali a w przedszkolu unosił się zapach pieczonego chrustu. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków we wszystkich grupach przedszkolnych.