1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W przedszkolu zdajemy sobie sprawę jak ważne jest wprowadzanie dzieci w świat tradycji i kultury naszego regionu, kraju już od najmłodszych lat.  Każde święto narodowe jest dla nas okazją do budzenia miłości do Ojczyzny, uświadamiania dzieciom kim są, jak nazywa się ich kraj, jakie są ich korzenie. W naszym przedszkolu staramy się rozbudzić w dzieciach miłość i zainteresowanie historią, naszymi narodowymi bohaterami. 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych był okazją, aby przedstawić dzieciom odwagę i bohaterstwo naszych przodków. Dzieci z grupy Tygryski w skupieniu słuchały wiadomości historycznych przekazywanych przez wychowawcę, zadając również nurtujące ich pytania. Zachować w pamięci, to tak wiele, a zarazem tak niewiele możemy dziś im ofiarować.