Witaj Wiosno!

Dzisiaj w przedszkolu w ubiorze królowały sukienki w kwiatki, odcienie zieleni i żółtego. Z wielką radością świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Aby piękna pani Wiosna mogła do nas przyjść, najpierw należało pożegnać panią Zimę. Dzieci zaśpiewały Marzannie piosenkę i odprowadziły nad wodę. Przedszkolaki pomachały zimowej pani na pożegnanie, a ona wyruszyła wzdłuż rzeki w daleką podróż. Nad rzeczką czekała już na dzieci pani Wiosna, którą ochoczo zaprosiliśmy do naszego przedszkola. Na powitanie głośno i wesoło zaśpiewaliśmy jej piosenki i wraz z nią zatańczyliśmy. Zielona pani Wiosna oznajmiła dzieciom , że od dzisiaj zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie, z czego wszyscy bardzo się cieszymy.

Również dzisiaj 21.03 obchodzimy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Na znak solidarności ludzie na całym świecie zakładają tego dnia dwie różne skarpetki w wesołych kolorach. Kolorowe skarpetki na znak solidarności założyły dzisiaj także Tygryski i Sówki, które po rozmowie z wychowawcami wiedzą już, że „nie wszystkie życia dary, muszą siebie łączyć w pary”.