Czerwony Kapturek i zdrowe odżywianie – teatrzyk kukiełkowy

W ramach cyklu teatrzyków związanych ze zdrowym odżywianiem, higieną i ruchem, wystawianych w naszym przedszkolu w bieżącym roku szkolnym, dzieci z każdej grupy obejrzały dzisiaj teatrzyk „Czerwony Kapturek i zdrowe odżywianie” przygotowany przez panie z przedszkola. Była to nieco inna wersja „Czerwonego Kapturka”, mająca na celu zachęcić dzieci, aby częściej sięgały po owoce i warzywa oraz inne zdrowe produkty. 

O tym, że trzeba zawsze dbać o higienę i swoje zdrowie jedząc zdrowe potrawy, warzywa i owoce przekonała się babcia Kapturka, która zaprzyjaźniając się z wilkiem i słuchając jego rad rozchorowała się jedząc niezdrową żywność. Konieczna zatem była wizyta lekarza, aby wyleczył babcie oraz udzielił wskazówek i rad na przyszłość. Również chytry i chciwy wilk doszedł do wniosku, że „jeśli zdrowi żyć pragniemy, zastanówmy się, co jemy”.