Wycieczka do kina i warsztaty robienia palm

Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, przedszkolaki mogły wreszcie wyruszyć na wycieczkę. Grupa Sówek i Tygrysów wybrała się do Kina „za Rogiem” w Żegocinie w piątek 08.04 natomiast grupa Jeżyków i Puchatków w środę 13.04. Już od rana w tych dniach dzieci wędrowały do przedszkola z uśmiechniętymi buźkami, które rozpromieniły się jeszcze bardziej, gdy po śniadaniu nadjechał oczekiwany autobus. Już sama przejażdżka autobusem sprawiła wszystkim dzieciom radość, a w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie czekał na dzieci jeszcze popcorn i projekcja filmu animowanego.

Starsze grupy przedszkolaków wzięły również udział w warsztatach robienia palm. Sówki i Tygryski zostały zaznajomione z tradycją święcenia palm oraz ich znaczeniem, a następnie z zaangażowaniem wykonały tradycyjną palmę z witek wierzbowych, zdobioną kwiatami i wstążkami z bibuły oraz bukszpanem. Jak tradycja nakazuje z poświęconej wcześniej palmy wykonuje się krzyżyki, które przybite do drzwi lub umieszczone w polu zapewniają urodzaj, dostatek i chronią przed zagrożeniami.