Spotkanie z leśniczym

22.04 przypada Światowy Dzień Ziemi. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień bardzo uroczyście, aby podkreślić, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu otaczająca przyroda. Przedszkolaki spotkały się z zaproszonym gościem- leśnikiem. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom znaczenia lasów w życiu człowieka. Pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. W trakcie spotkania dzieci poznały pracę leśnika , przyrządy niezbędne w pracy, oraz środowisko lasu. Poznały różne gatunki drzew liściastych i iglastych, mogły dotknąć, powąchać i obejrzeć z bliska. Zaproszony gość przedstawił również informacje o przyrodzie polskiej, opowiedział dzieciom o bezpiecznym wypoczynku w lesie i zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują. Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.