Obchody majowe w przedszkolu

W jakim kraju?
– W polskiej ziemi….”

Władysław Bełza

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu  i symbolach narodowych.

W dniu 29 kwietnia w pięknie udekorowanej sali „Sówek”, odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedszkolaki przybyły na  tę uroczystość odświętnie ubrane z flagami w ręku. Odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”, poznały znaczenie świąt majowych a także symboli narodowych. Każda grupa zaprezentowała wiersz o Ojczyźnie lub piosenkę o charakterze patriotycznym a dzieci z grupy „Jeżyki” zatańczyły krakowiaka. Za każdy występ przedszkolaki otrzymywały gromkie brawa.

Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów !!!