Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

„Maj to życie, maj to kwiatki
Maj to także Święto Matki
Maj w uczucia jest bogaty
Bo się zbliża Święto Taty…”

Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku – to dzień Mamy i Taty. 26 maja drzwi przedszkola przekroczyli znamienici gości – Rodzice  naszych wychowanków, których powitała pani dyrektor Joanna Sroka dziękując za przybycie oraz składając najserdeczniejsze życzenia.

Najmłodsze przedszkolaki „Jeżyki” bawiły swoich gości montażem słowno – muzycznym. Rodzice w ogromnym skupieniu i wzruszeniu słuchali życzeń i podziwiali program artystyczny w wykonaniu swoich pociech i niejedna łezka pojawiła się w rodzicielskim oku.

Grupa „Puchatków” wyrecytowała piękne wiersze w formie życzeń oraz zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne podczas śpiewania piosenek, a także tańcząc w rytmie latino, wyrażając tym swoją radość i miłość do rodziców.

Dzieci z grupy „Sówek” zaprosiły swoich rodziców do „Krainy Baśni”. Rozbudzone zainteresowania teatralne miały swoje odzwierciedlenie w zaangażowaniu dzieci, które wcieliły się w różne postacie z bajek pokazując w bajkowym stylu miłość do rodziców.

Najstarsza grupa „Tygryski” zaprosiła gości na wycieczkę po Polsce razem z mamą i tatą. W ich repertuarze znalazły się wiersze, piosenki oraz mieszaka różnych stylów tanecznych angażując do wspólnej zabawy mamusie oraz tatusiów.

Uczucia dzieci znalazły swój wyraz z ofiarowanych rodzicom upominkach i podziękowaniach, najlepszych życzeniach a przede wszystkim gorących uściskach i rodzinnej radości.