Spotkanie ze strażakami

30.05 nasze przedszkolaki odwiedziły strażaków z  OSP w Łąkcie Górnej. Spotkanie ze strażakami wzbudziło ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie wizyty dzieci uważnie słuchały o tym, z czym wiąże się praca strażaka i na czym ona dokładnie polega. Panowie z OSP przybliżyli przedszkolakom zasady postępowania w przypadku pożaru oraz sposoby alarmowania służb ratowniczych. Naszym wychowankom został zaprezentowany sprzęt do akcji ratowniczo-gaśniczych oraz specjalistyczne ubranie. Przedszkolaki mogły również zobaczyć z bliska wóz strażacki oraz wejść do środka. Na koniec strażacy złożyli wszystkim dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka i wręczyli słodki upominek. Dzieci podziękowały za ciekawe spotkanie wręczając pięknie przygotowane serduszka.