Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, ponieważ jest to dzień pełen niespodzianek, radości, uśmiechów i niezapomnianych wrażeń.

W naszym przedszkolu świętowanie rozpoczęliśmy już 31.05, kiedy zawitał do nas fotograf. Po wykonaniu pięknych, pamiątkowych zdjęć, na wszystkie dzieci czekała kolorowa wata cukrowa oraz zabawy przy skocznej muzyce z fotografem-animatorem.

01.06 Pani Dyrektor złożyła wszystkim przedszkolakom życzenia oraz przekazała prezenty dla każdej grupy. Następnie na dzieci czekała niespodzianka, którą przygotowali rodzice oraz pracownicy przedszkola, a była to inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima. Wyjątkowi aktorzy w pięknych strojach, w humorystyczny sposób zaprezentowali dzieciom utwór Tuwima. Gromkie brawa, uśmiechy oraz radość dzieci były ogromne. Po przedstawieniu głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Joanna Kukla, która również życząc wszystkim dzieciom samych powodów do radości przekazała upominki od rodziców.

W rewelacyjnych nastrojach, po teatralnych wrażeniach, wszystkie grupy udały się na przedszkolne podwórko, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, bańki mydlane, przeciąganie liny, słodki poczęstunek przy czekoladowej fontannie.

Jedną z ciekawszych atrakcji- niespodzianek był rozegrany mecz w którym wzięli udział chętni dorośli –tatusiowie naszych przedszkolaków. Oczywiście wszystkie mecze wygrały dzieci. Obchody Dnia Dziecka z pewnością możemy zaliczyć do udanych, a zakończyliśmy je 02.06 przy grillu, którego również zorganizowali rodzice dzieci. Niestety pogoda pokrzyżowała trochę plany i dzieci nie mogły skorzystać z jeszcze jednej atrakcji- dmuchanych zjeżdżalni. Jednak nic straconego dmuchańce dojada do nas w kolejnym tygodniu.

Bez wsparcia i nieocenionej pomocy Rodziców na pewno obchody Dnia Dziecka nie byłyby tak udane. Pragniemy zatem bardzo gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym, którzy uatrakcyjnili świętowanie:

Aktorom biorącym udział w przedstawieniu:

– Pani Katarzynie Grabiasz (Rzepka)

– księdzu Mariuszowi Ogorzelec (Dziadek)

– Pani Jagodzie Mróz (Babcia)

– Pani Dorocie Juszczyk (Wnuczek)

– Pani Irminie Grabiasz (Szczeniaczek Mruczek)

– Pani Joannie Kukla (Kicia)

– Pani Agnieszce Burdak (Kurka)

– Pani Katarzynie Ptak (Gąska)

– Pani Karolinie Maź (Bocian)

– Pani Monice Wrona (Żabka)

– Pani Justynie Puchała (Ptaszek)

oraz Pani Elżbiecie Kukla za obsługę techniczną,

Panu Dominikowi Rogóż za profesjonalny montaż filmiku z przedstawienia,

Zawodnikom rozgrywającym mecz z dziećmi:

Panu: Bogdanowi Kukla, Krzysztofowi Puchała, Szczepanowi Jagielskiemu, Rafałowi Mrugacz

Charakteryzatorkom malującym twarze:

Pani: Annie Wolak, Elżbiecie Kukla, Joannie Kukla, Irminie Grabiasz, Marcie Cybulskiej

Mamom, które cieszyły dzieci puszczając bańki mydlane:

Pani: Izabeli Orzeł, Karolinie Maź, Dorocie Juszczyk, Justynie Puchała

Pani Katarzynie Grabiasz za ufundowanie kolorowych włosów i splatanie kolorowych warkoczyków wraz z Panią  Katarzyną Ptak, Jagodą Mróz i Agnieszką Burdak. 

Rodzicom, którzy przygotowali pyszne kiełbaski z grilla:

Pani Monice Kępa, Elżbiecie Kukla

Panu Januszowi Krawczyk, Tomaszowi Juszczyk

oraz Państwu Irminie i Andrzejowi Grabiasz za ufundowanie kiełbasek.

Dziękujemy