„Niech żyją wakacje,

Niech żyje pole i las,

I niebo i słońce,

Wolny swobodny czas”

W dniu 24 czerwca 2022r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zajęć, zabaw, podróży po porach roku szybko minęło i nadszedł czas wakacji i pożegnań.

Dzieci z grupy Jeżyki, Puchatki i Sówki pięknie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Po występach przedszkolaki otrzymały dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor Joanny Sroka, która podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony, aktywny rok i życzyła udanych, ciepłych i pełnych przygód wakacji.

W czwartkowy poranek 23 czerwca dzieci z grup: Sówki oraz Tygryski wyruszyły na autokarową wycieczkę do Ciężkowic. Przedszkolaki  wspólnie z przewodnikami zwiedzały Rezerwat Przyrody Nieożywionej „Skamieniałe Miasto”. To unikatowe miejsce na mapie powiatu tarnowskiego. Miasto zamienione w kamień tworzą rozrzucone po wzniesieniu fantazyjne formacje skalne o ciekawych, a czasami tajemniczych nazwach. Przedszkolaki  mogły zobaczyć unikatowe skały i stanowiska przyrodnicze, osłuchać legend i ciekawych historii związanych z tym miejscem. Kolejnym miejscem na mapie podróży dzieci było Muzeum Przyrodnicze – Centrum Edukacji Ekologicznej. Młodzi przyrodnicy mieli okazję podziwiać bogate zbiory ptaków, oraz dużych, dzikich zwierząt.  Letnia aura dopisywała naszym małym podróżnikom wiec w doskonałych humorach, pełni nowych wiadomości oraz ciekawostek powróciliśmy do przedszkola.

„Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole.
Nową drogą pójdziemy odważnie…”

Dzień 22 czerwca dla jednych jest to zwykły dzień, ale dla nas był on wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień zadumy i niekłamanych wzruszeń, bowiem w przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pożegnanie Starszaków. Wspólnie spędzone lata szybko minęły. Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek.  Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów i ciekawych świata. Tygryski pod kierunkiem wychowawcy Agnieszki Grabowskiej przygotowały specjalny na tę okazję występ artystyczny. Były tańce, piosenki ale i również wzruszające wiersze podsumowujące kart z kalendarza pobytu w przedszkolu. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Starszaków pożegnały dzieci z grupy Sówek, życząc starszym kolegom udanych wakacji i powodzenia w szkole. Były także życzenia i podziękowania ze strony pani dyrektor oraz Rodziców, nie zabrakło również łez wzruszeń. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć, aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast  życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

22 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Kultury Fizycznej. Dzieci z naszego przedszkola również pokazali, że ruch jest dla nich ważny. Wspólnie z trenerami ze Szkółki Piłkarskiej „Mam Talent” z Limanowej przedszkolaki brały udział w przygotowanych konkurencjach ćwicząc: prędkość, sprawność oraz zwinność. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość oraz pochwałę trenerów.

Istnieje powiedzenie: „RUCH ZASTĄPI KAŻDY LEK, ŻADEN LEK NIE ZASTĄPI RUCHU”

21 czerwca dzieci z grupy Tygryski wyruszyły na XIV Gminny Rajd Przedszkolaka organizowany przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rozdzielu. Tygryski pieszą wędrówkę z przewodnikiem górskim panem Jarosławem Orłem czarnym szlakiem zdobyły jeden ze szczytów Beskidu Wyspowego – Cuba. Na szczycie odbyło się spotkanie z Leśnikiem panem Adamem Durbasem, który zapoznał dzieci z ciekawostkami ze świata przyrody. W czasie drogi powrotnej przedszkolaki mogły podziwiać Pomnik Przyrody – wiekowego Buka rosnącego nieopodal Szkoły Podstawowej w Rozdzielu. Po przybyciu na plac szkolny  na uczestników Rajdu czekały liczne atrakcje: gril, malowanie twarzy, tatuaże, bańki mydlane i wiele innych niespodzianek. Na zakończenie wszystkim uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody przez panią dyrektor Alicję Adamczyk – Brózda oraz Wójta pana Wojciecha Wronę. Rajd Przedszkolaka  stworzył okazje do propagowania zdrowego stylu życia oraz nawiązywania nowych znajomości a dzieci wróciły do przedszkola we wspaniałych nastrojach.

20 czerwca przedszkolna zerówka – Tygryski –  wyruszyła na spotkanie ze starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej w Łąkcie Górnej. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z nauczycielami, budynkiem szkoły oraz warunkami do przyszłej nauki w pierwszej klasie. Wspólnie z uczniami klasy I brały udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej a następnie z pozostałymi uczniami w Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Od września mury szkoły staną się dla Tygrysków nowym domem, gdzie rozpocznie się kolejny etap życia.