Tygryski i Sówki zwiedzają Skamieniałe Miasto

W czwartkowy poranek 23 czerwca dzieci z grup: Sówki oraz Tygryski wyruszyły na autokarową wycieczkę do Ciężkowic. Przedszkolaki  wspólnie z przewodnikami zwiedzały Rezerwat Przyrody Nieożywionej „Skamieniałe Miasto”. To unikatowe miejsce na mapie powiatu tarnowskiego. Miasto zamienione w kamień tworzą rozrzucone po wzniesieniu fantazyjne formacje skalne o ciekawych, a czasami tajemniczych nazwach. Przedszkolaki  mogły zobaczyć unikatowe skały i stanowiska przyrodnicze, osłuchać legend i ciekawych historii związanych z tym miejscem. Kolejnym miejscem na mapie podróży dzieci było Muzeum Przyrodnicze – Centrum Edukacji Ekologicznej. Młodzi przyrodnicy mieli okazję podziwiać bogate zbiory ptaków, oraz dużych, dzikich zwierząt.  Letnia aura dopisywała naszym małym podróżnikom wiec w doskonałych humorach, pełni nowych wiadomości oraz ciekawostek powróciliśmy do przedszkola.