Ciekawe miejsca w naszej okolicy

Moja wyprawa na 3 Kamienie w Łąkcie Górnej
Korzystając z pięknej pogody, poprosiłem wujka Karola z ciocią Karoliną
o wspólny spacer w miejsce, o którym dużo opowiadał mi dziadek Jasiek, ale jeszcze nie miałem okazji tam być. To miejsce to Trzy Kamienie, jak je potocznie nazywają mieszańcy. Inne określenie to Trzy Skałki.
Wyruszyliśmy po południu wspólnie z Forestem – naszym czworonożnym kompanem – który był równie zadowolony jak i ja. Na naszej trasie znajdowało się dużo starych, powalonych gałęzi oraz potok, przez który przeprawił nas wujek. Po 20 minutach od momentu wyjścia z mojego domku, znaleźliśmy się na miejscu. W linii prostej jest tam 1 km, ale licząc małe wzniesienia to około 2km. Jest! Są! Ogromne kamienie… widzę je, nareszcie… one wszystkie razem są większe od mojego domku. Ciocia wzięła mnie za rękę i wspinaliśmy się na każdą po kolei. Skały miały
różne, nierówne kształty. Bardzo podobało mi się to, że mogłem się w niektórych zagłębieniach schować. Dziadek Jasiek mówi, że są one rozłożone na odcinku około 50 m w środku lasu zwanego Kosówką, po zachodniej części masywu Paprotnej, na granicy Muchówki z Łąktą Górną. Można do nich dotrzeć z kilku miejsc, my wybraliśmy trasę od strony przysiółka Podkosówka. Skały przez kilkaset lat pięknie wyrysowały wiatr, deszcz i słoneczko. Nie spotkałem tam żadnego kolegi, ani żadnej Pani czy Pana. Dziadziuś twierdzi, że mało ludzi wie o tym miejscu, bo nie ma wyznaczonego tu żadnego szlaku. Najwięcej przychodzi tutaj okolicznych grzybiarzy w sezonie. Dlatego postanowiłem, że następnym razem wspólnie z dziadkiem zaprosimy tutaj moich kolegów i koleżanki z przedszkola oraz nasze Panie, bo wiem, że wspólnie możemy odkryć jeszcze więcej.
Pozdrawiam Was 🙂
Fabianek z grupy Puchatków