Mobilne Planetarium w przedszkolu

26 lutego nasze przedszkole odwiedziło Mobilne Planetarium z Jasła. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, grawitacją na Księżycu. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć animację urodzinową dla zeszłotygodniowych solenizantów. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *