11 listopad – Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli  wolność.

Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Już u takich małych dzieci, trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też 10 listopada  w naszym Przedszkolu grupa 6 latków (Tygryski)  przygotowała  uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny –11 listopada Dnia Niepodległości. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami. Zabrzmiał też hymn naszego Państwa Polskiego czym włączyliśmy się do akcji Ministra Edukacji Narodowej pt. „Szkoła do hymnu”