Wigilia w przedszkolu

„(…) Wigilia to nie jest czas,
gdy jest prezentów moc.

Wigilia to nie jest czas,
gdy potraw sto na stole.
Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
gdy siedzimy wszyscy w kole
i mamy bliskich przy stole (…).”

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wzbogacony koncertami muzycznymi, warsztatami plastycznymi i świątecznymi występami Dzieci zakończyła uroczysta, wspólna Wigilia, która odbyła się w Przedszkolu w dniu 21 grudnia. Wprowadzeni w świąteczny nastrój, wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor oraz fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i udaliśmy się do sal, które uprzednio przygotowaliśmy na ten wyjątkowy dzień. Przy pięknie przystrojonych stołach, w blasku świec i świateł choinki złożyliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Nie mogło zabraknąć białego opłatka, który łamaliśmy z powagą ale i ogromnym wzruszeniem. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek zasiedliśmy do Wieczerzy Wigilijnej, na którą wszystkie Przedszkolaki czekały z radością Ten piękny dzień przyczynił się nie tylko do wprowadzenia Ducha Świąt w nasze serca, ale także wzmocnienia bliskich i serdecznych relacji. Bo przedszkole jest przecież jak drugi Dom, w którym nawiązujemy przyjaźnie, czujemy się dobrze i bezpiecznie.