Wizyta Przedszkolaków w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni

26 marca  dzięki uprzejmości Strażaków z OSP Łąkta Górna z komendantem Januszem Stańdo na czele udaliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni w ramach programu „Ognik”. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka,dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni a szczególnie dziadkowi Ani komendantowi Januszowi Stańdo.