POSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO ''GRAMY ZMYSŁAMI''

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z grupy Tygryski brały udział w III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami”. Głównym celem projektu było innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci a także poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów oraz wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci.

Tygryski w ciągu całego roku szkolnego zrealizowały następujące zadania:

• w październiku pokonywali sensoryczny tor przeszkód,
  • w listopadzie bawiły się własnoręcznie zrobioną masą plastyczną - chmurkoliną oraz sztucznym śniegiem,
  • w grudniu Tygryski wraz z rodzicami wykonali sensoryczną choinkę przy użyciu woreczka strunowego, żelu do włosów, cekinów, pomponów,
  • w styczniu dzieci wykonały zadanie "Akademia smaku" gdzie rozpoznawały owoce za pomocą zmysły smaku i węchu,
  • w lutym Przedszkolaki malowały na folii realizując zadanie pt. "Brudne zadanie",
  • w marcu dzieci realizując blok tematyczny "Wielkanoc" wykonały zadanie "Sensoryczna pianka", gdzie ozdabiały ilustracje pisanki bibułą a także przy użyciu farb, malując paluszkami i patyczkami do uszu,
  • w kwietniu na Tygryski czekało zadanie "Dźwięki wokół nas". Dzieci podczas tego zadania odgadywały instrumenty, grały na bum bum rurkach oraz wykonali własne grzechotki z butelek do których wrzucały kaszę, ryż, makaron,
  • ostatnim zadaniem, które wykonały Przedszkolaki było majowe zadanie "Sensoryczne pudełko" podczas tego zadania dzieci odgadywały za pomocą zmysły dotyku jakie przedmioty ukryły się w pudełku.

Realizacja zadań projektowych przyniosła Tygryskom wiele radości i satysfakcji, dzieci rozwijały swoje zmysły. Dzieci po zakończeniu projektu otrzymały imienne certyfikaty oraz słodki upominek. Projekt „Gramy zmysłami" był ciekawym doświadczeniem oraz wzbogaceniem zajęć w które bardzo łatwo można było wpleść zadania z projektu. Dzieciom podczas realizacji projektu towarzyszyło bardzo wiele pozytywnych emocji przede wszystkim dużo radości.

posumowanie-ogolnopolskiego-projektu-edukacyjnego-gramy-zmyslami-GALERIA

Data dodania: 2024-06-11 13:16:52