Czy to na pewno pluszowy miś?

Huggy Wuggy to postać z gry dla dorosłych  Źródło: Getty Images, fot: Beata Zawrzel/NurPhoto

Moda na zabawki  Huggy Wuggy trwa w najlepsze, stąd rodzi się pytanie… skąd to nagłe zainteresowanie i tak wielka chęć posiadania przez małe dzieci tej zabawki z czerwonymi ustami pełnymi ostrych zębów?  Niepokój rodzi nie tylko mało atrakcyjny wygląd „pluszaka”, ale raczej mroczna tajemnicę pochodzenia. Huggy Wuggy jest bohaterem bardzo brutalnej gry, która wprawdzie jest przeznaczona dla młodzieży od 16 roku życia oraz dorosłych. Jednak każde dziecko, które bez problemu wyszukuje filmy na YouTube znajdzie do niej dostęp. Dzieci, szukając w sieci zdjęć Huggy Wuggy mogą trafić na bardzo drastyczne treści. Co więcej, przedszkolaki odtwarzają  już podczas zabaw mordercze scenki. Dlatego dołączamy się do apelu wielu przedszkoli w sronę Rodziców: „Zwróćcie uwagę na to co robią w sieci Wasze dzieci”

Morduje swoje ofiary, przytulając zbyt mocno

W grze "Poppy Playtime" z gatunku survival horror, Huggy Wuggy jest jedną z wiodących postaci. Problem w tym, że pozornie sympatyczny pluszak morduje swoje ofiary zbyt mocno je przytulając! Z kolei jego czerwone usta pochodzą od krwi ofiar, które udusi. Huggy Wuggy jest grą na podstawie której powstało w internecie wiele agresywnych, przerażających treści. Państwa dzieci mogą trafić na nie bez żadnych trudności na ogólnodostępnym serwisie YouTube. Podobnie jak na kolejne wersje brutalnego serialu SQUID GAME z udziałem jednorożców, czy nawet świnki Peppy… W którym postacie giną w brutalny sposób po przegranej w dziecięcej grze. A to tylko dwa najmodniejsze tytuły ostatnimi czasy w natłoku niewłaściwych treści internetowych.

Coraz więcej pedagogów, wychowawców i nauczycieli stara się uświadomić tych z Państwa, którzy nie mieli pojęcia z czym związana jest ta niepozorna maskotka, której popularność rośnie w zatrważającym tempie. Do tej pory również wielu z nas nie miało pojęcia o pochodzeniu tej zabawki. Jednak coraz trudniejsze zachowania dzieci podczas zabaw, dziwne zachowania, lęki oraz nienaturalnie długie „przytulanie” innych, zainspirowało nas do zgłębienia tematu..Zadaniem dorosłych jest wychowywać do wartości oraz dbać o prawidłowy rozwój dziecka od najmłodszych lat. Czy na pewno chcemy im „fundować” wielkie porcje strachu, nienawiści i brutalności? Jeśli będą narażani ta tyle negatywnych bodźców, w końcu zaczną odreagowywać na rówieśnikach ale i na nas – dorosłych.

Dzieci w wieku przedszkolnym NIE SĄ GOTOWE na tak ogromne emocje. Ich układ nerwowy dopiero się kształtuje, uczą się wrażliwości, empatii, kontroli emocji a także rozróżniania świata rzeczywistego od fikcji. Jeśli rozwijający się mózg naszego dziecka zostanie przesycony agresją, morderstwami i strachem który dodatkowo tworzy zatrważająca muzyka, nie będzie umiało poradzić sobie w realnym świecie.

Stąd wielka prośba i apel do Was, RODZICE:

Kontrolujmy treści, które docierają do naszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać. Nie niszczmy ich świata. Chrońmy je przed tym przed czym chronić możemy, dopóki nie będą
w stanie ochronić się sami.

Data dodania: 2022-12-08 21:33:34
Data edycji: 2023-05-15 23:36:55