Ciekawe spotkania w grupie Jeżyków- FARMACEUTA

W ramach spotkań z naszymi rodzicami, 8 marca do grupy Jeżyków zaprosiliśmy Panią Karolinę Janik-  mamę naszego Piotrusia , która jest farmaceutą.

Tuż przed spotkaniem przedszkolaki poznały ciekawostki związane z apteką czytając książeczkę " Kicia Kocia w aptece". Następnie Pani Karolina przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Następnie dzieci dowiedziały się jak robimy inhalacje , czym mierzymy gorączkę i co możemy zastosować na katar. Interesującym doświadczeniem spotkania było wykonanie maści recepturowej na komary. Pod czujnym okiem mamy Piotrusia dzieci dzielnie odmierzały składniki i ucierały w specjalnym naczyniu tworząc super smerfną maść na ukąszenia komarów .Chętne dzieci mogły też przymierzyć fartuch farmaceutyki i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy farmaceuta.Dzieci mogły także zobaczyć działanie tabletek musujących a dzięki olejkom eterycznym rozpoznawać zapachy.

Na zakończenie spotkania każdy mógł się dowiedzieć jak wygląda i do czego służy recepta, na której dla każdego dziecka został zapisany skład pysznych zdrowych żelków do samodzielnego wykonania pod czujnym okiem rodziców oczywiście .Po tak ciekawej lekcji z pewnością nasi mali farmaceuci sobie poradzą z takim zadaniem .Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Pani Karolinie za wartościowe i pełne atrakcji zajęcia, a Pani Karolinka zaprosiła nas do apteki na kolejne spotkanie .Z pewnością się wybierzemy!

Dziękujemy bardzo za zaproszenie i super spotkanie !

ciekawe-spotkania-w-grupie-jezykow-farmaceuta-GALERIA

Data dodania: 2024-03-09 18:34:31