Ciekawe spotkania w grupie Jeżyków - z fizjoterapeutą

W piątek 12 kwietnia w grupie Jeżyków odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Poznajemy pracę naszych rodziców,"

Tym razem odwiedził nas tatuś Piotrusia - Pan Krzysztof Janik, który z zawodu jest fizjoterapeutą. Dzieci dowiedziały się, że fizjoterapeuta to osoba, która przez ćwiczenia i zabiegi pomaga ludziom chorym.Podczas wizyty specjalnego gościa przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób dbać o prawidłową postawę ciała, oraz jak powinno się prawidłowo oddychać. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu ćwiczeniach ruchowych, relaksacyjnych oraz oddechowych. Zabawy odbywały się z ciekawymi dla dzieci pomocami.Mogły zobaczyć łóżko do masażu, przyrządy typu masażer. Dowiedziały się również kto jest osobą niepełnosprawną i mogły zobaczyć wózek,który ułatwia życie i poruszanie się w przypadku niepełnosprawności .

Przedszkolaki były bardzo aktywne i zadowolone. Na zakończenie Pan Krzysztof zaprosił naszą grupę do Gabinetu fizjoterapeuty i wręczył dzieciom kolorowanki oraz piłeczki do ćwiczeń relaksacyjnych .Nie zabrakło również czekoladki na wzmocnienie zmęczonych po ćwiczeniach mięśni.

Dziękujemy tatusiowi Piotrusia za spotkanie, było dla dzieci bardzo pouczające.

ciekawe-spotkania-w-grupie-jezykow-z-fizjoterapeuta-GALERIA

Data dodania: 2024-04-12 16:27:07