Co to jest Zespół Downa? -kolejne zajęcia w ramach projektu

W maju przedszkolaki z wszystkich grup brały udział w kolejnych zajęciach edukacyjnych w ramach projektu ,,Jak mówić o niepełnosprawności?". Tym razem zapoznawały się z problemami i wyzwaniami przed którymi stoją osoby z Zespołem Downa. Podczas zajeć dzieci dowiedziały się o zespole cech, które są wynikiem obecności dodatkowego chromosomu 21 w komórkach ciała. Przedszkolaki poznały ciekawą historię pt. "Nowy kolega w grupie", szukały par kolorowych skarpetek, które przypominają w odpowiednim układzie chromosomy. Na koniec spotkania każdy przedszkolak zaprojektował według oryginalnego pomysłu swoje skarpety, tym samym solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa. Dzięki zajęciom dzieci uczą się tolerancji, otwartości na osoby z różnymi niepełnosprawnościami oraz na ich potrzeby.

co-to-jest-zespol-downa-kolejne-zajecia-w-ramach-projektu-GALERIA

Data dodania: 2024-05-20 20:27:11