Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GALERIA 2022/2023

Dzień Babci i Dziadka u Jeżyków oraz Sówek

Dzień Babci i Dziadka u Jeżyków oraz Sówek

          Miesiąc styczeń kojarzy nam sie z zimą, nowym rokiem i oczywiście z Babcią i Dziadkiem. Jak co roku, ten krótki czas między świętami a 21,22 stycznia przeznaczamy na intensywne przygotowania do występów z okazji Dnia Babci i Dziadka.

       24 stycznia na zaproszenie dzieci z grup: Jeżyki oraz Sówki przybyli długo wyczekiwani goście - najukochańsie - Babcie i Dziadkowie. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Joanna Sroka składając najszczersze życzenia oraz pani Sekretarz Gminy Żegocina Joanna Pyrz wyrażając wdzięczność dziadkom za włożony trud w wychowanie swoich dzieci a teraz wnucząt.

          Następnie przedszkolną scenę zdominowały Jeżyki, które pod przywództwem pani Agnieszki Grabowskiej zaprezntowały montaż słowno - muzyczny. Przedszkolaki wykonały tanie z chustami oraz zatańczyły "Zimową poleczkę". Recytowały zimową wiązankę życzeń dla Babci i Dziadka a również śpiewały piosenki. Poprzez występ przedszkolaki chciały okazać swój szacunek oraz miłość dla kochanych dziadków. Na zakończenie dzieci wręczyły upominki- kalendarze z hasłem: "Kocham Babcię i Dziadziusia 365 dni w roku."

        Drugim występem w tym dniu był występ dzieci z grupy Sówki pod batutą pani Małgorzaty Machaj. W trakcie uroczystości Babcie i Dziakowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Przedszkolaki odtwarzali swoje role, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali zmyślny układ taneczny aby wyrazić swoją miłość oraz wdzięczność dla ukochanych dziadków. Na zakończenie, po głośnym "Sto lat" , dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty - syropek cytrynowy.

     Zarówno po pierwszym jak i drugim występie oklaskom nie było końca. Wychodząc Babcie i Dziakowie dziękowali za moc dostarczonych wzruszeń. Dziękujemy wszystkich rodzicom z grupy Jeżyki oraz Sówki, którzy zaangażowali się w uświetnienie tej uroczystości.

 

https://przedszkole-publiczne-lakta-gorna.pl/dzien-babci-i-dziadka-u-jezykow-oraz-sowek,127,pl

Data dodania: 2023-01-24 20:21:12
Data edycji: 2023-01-26 11:11:34
Ilość wyświetleń: 302

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej