Dzień Mamy i Taty - część I

Maj to życie, maj to kwiatki

Maj to także Święto Matki,

Maj w uczucia jest bogaty,

Bo się zbliża Święto Taty.

Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku – to Dzień Mamy i Taty. Ta wyjątkowa uroczystość w naszym przedszkolu obyła się 25 maja i  została podzilona na dwie cześci. W pierwszej części swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z grup: "Jeżyki" oraz "Puchatki".

Grupa „Jeżyków” ofiarowała zaproszonym gościom wiosenną łąkę z życzeniami. Dzieci w strojach kwiatów i motyli składały życzenia swoim najbliższym. Rodzice w ogromnym skupieniu i wzruszeniu słuchali życzeń i powydziwiali program artystyczny w wykonaniu swoich pociech i niejedna łezka pojawiła się w rodzicielskim oku.

Dzieci z grupy „Puchatki” zaprosiły swoich rodziców na scenkę „Jak Mama z Tatą się poznali”. Rozbudzone zainteresowania teatralne miały swoje odzwierciedlenie w zaangażowaniu dzieci. Uwieńczeniem spotkania było podziękowanie rodzicom za trud ich wychowania wyśpiewany w piosence „Dziękuję Ci Mamo, dziękuję Ci Tato”.

Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom upominkach, podziękowaniach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim gorących uściskach i rodzinnej radości.

Data dodania: 2023-05-25 14:44:20
Data edycji: 2023-05-25 14:50:11