DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE JEŻYKI

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, 04 kwietnia w grupie Jeżyków obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Marchewki.

W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe ubranka ,każde dziecko otrzymało opaskę z emblematem marchewki. Mieliśmy także szczególnego gościa w postaci puzzli do ułożenia - Zająca, który jest wielbicielem marchewki, oraz karty pracy, które miały doprowadzić zajączka do słodkich marchewek. Głównym celem dzisiejszego szczególnego dnia było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej walorów zdrowotnych, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych z marchewką jako główną bohaterką dnia. Było robienie soku marchewkowego z dodatkiem jabłuszka i degustacja .

Śmiechu i zabawy było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy inny od wszystkich - marchewkowy - zakręcony. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

dzien-marchewki-w-grupie-jezyki-GALERIA

Data dodania: 2024-04-04 20:19:58