Jak dbać o zdrowie? - prelekcja

Dnia 08.02.2024 odbyła się prelekcja na temat zdrowego odżywiania, która miała na celu zwiększenie świadomości wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie w wykonaniu przedstawiciela Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni.  Przedszkolaki bardzo chętnie włączały się do rozmowy na temat roli warzyw i owoców w codziennej diecie oraz jak zamieniać słodycze na zdrowe przekąski. Przypomniano dzieciom również o potrzebie codziennego ruchu, który wpływa korzystnie na kondycję fizyczną i sprawność umysłową oraz prawidłową sylwetkę.Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda droga przenoszenia się wirusów oraz bakterii oraz zostały uświadomione jak bardzo wazne jest dbanie o higienę osobistą.

Jak dbać o zdrowie?

Data dodania: 2024-02-08 18:02:38