''Jak mówić o niepełnosprawności?''- pierwsze zadanie projektu wykonane

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Jak mówić o niepełnosprawności" nasze przedszkole zrealizowało pierwsze zadanie dotyczące osób głuchych i niedosłyszących.

Zajęcia zostały przeprowadzone w środę 25 października we wszystkich grupach przedszkolnych. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie w życiu ma zmysł słuchu, poznały budowę ucha, działanie aparatu słuchowego oraz nauczyły się kilka gestów w języku migowym. Na koniec spotkania przedszkolaki wykonały kolorowe motyle – symbol osób niesłyszących i słabosłyszących. Celem naszych działań było zwrócenie uwagi na problemy osób z niepełnosprawnością, na ich prawa oraz życie codzienne.

jak-mowic-o-niepelnosprawnosci-pierwsze-zadanie-projektu-wykonane-GALERIA

Data dodania: 2023-10-25 17:58:44