''JAK MÓWIĆ O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?'' - zakończenie ogólnopolskiego projektu

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z naszego przedszkola brały udział w OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „JAK MÓWIĆ O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?”.

Głównymi celami projektu było:

• uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnościami,
  • zrozumienie potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
  • rozwijanie empatii wobec osób z niepełnosprawnościami,
  • kształtowanie tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami,
  • likwidowanie uprzedzeń i stereotypów na temat osób z niepełnosprawnościami,
  • przygotowanie do wspólnego spędzania czasu z osobami z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu realizowano wszystkie zadania przewidziane w regulaminie. W ciągu roku szkolnego przeprowadzono zajęcia we wszystkich grupach przedszkolnych z następujących tematów: niedosłuch/głuchota, epilepsja, Zespół Downa, autyzm, niepełnosprawność ruchowa, niepełnosprawność narządu wzroku. Ponadto w ramach Światowego Dnia Niepełnosprawności gościliśmy w naszym przedszkolu uczestników wraz z pracownikami ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie na „Ostatki Kolędowe”. Podobne spotkanie, odbyło się również na początku realizacji projektu – jesienią 2023 r., kiedy to przedszkolaki wybrały się do placówki ŚDS-u w Żegocinie, aby się poznać i wspólnie z Uczestnikami spędzić czas. Cieszymy się, że nawiązaliśmy owocną współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Żegocinie, integrując nasze środowiska.

jak-mowic-o-niepelnosprawnosci-zakonczenie-ogolnopolskiego-projektu-GALERIA

Data dodania: 2024-06-12 14:23:50