REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Posprzątajmy Polskę,

wszędzie wzdłuż i wszerz

z tych wczorajszych śmieci,

z tych jutrzejszych też...

A na koniec czułe słowa

padną w tej piosence,

posprzatajmy sobie w głowach,

by nie śmiecić więcej!

W. Młynarski

W dniu 16.09 dzieci z grupy Tygryski zaopatrzone w worki na smieci, jednorazowe rękawiczki i kamizelki wyruszyły w teren, aby posprzątać najbliższą okolice. Tym samym wzięły udział w 29. akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2022 pod hasłem: Wszystkie Śmieci Są Nasze, której organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Przeprowadzona akcja miała na celu przyczynić się do wzrostu świadomości ekologicznej dzieci, a także do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem. Dzieci dowiedziały się, jak szkodliwe dla środowiska jest nierozsądne postępowanie człowieka, jak cierpią na tym zarówno zwierzęta i ludzie.

dzisiejsza pogoda uśmiechnęła się do nas bardzo szeroko umożliwiając akcję terenową.

jestesmy-przyjaciolmi-przyrody-galeria

Data dodania: 2022-09-16 13:23:34