Jeżyki w Aptece

W ramach realizacji tematyki kompleksowej  „Dbamy o zdrowie” 05.04.2024 dzieci z grupy Jeżyki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Apteki „Remedium ”, w której pracuje mama Piotrusia i babcia Zuzi.

Celem  wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Podczas wizyty  dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pierwsza część apteki to ekspedycja – to tu pacjent spotyka się z farmaceutą. Druga część to receptura, w tej części pracownicy apteki wykonują lekarstwa. Mogliśmy zobaczyć specjalną maszynę, która robi kremy , maści. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Dzieci zobaczyły różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą. Wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki w magazynach . Pani farmaceutka podczas miłej pogadanki   przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz, że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi Pań w aptece. Na koniec wizyty dzieci otrzymały słodkie upominki, zdrowe lizaki, same również wręczyły paniom wiosenne podziękowania.

Serdecznie dziękujemy po raz kolejny mamie Piotrusia, Pani Karolinie oraz babci Zuzi, Pani Ewie za poświęcony nam czas, uwagę i ciekawe spotkanie w aptece.

jezyki-w-aptece-GALERIA

Data dodania: 2024-04-05 12:49:55