''Kolorowe skarpetki włóż dziś''- dzień kolorowej skarpetki w grupie Sówek

21 marca w grupie Sówek odbył się  Dzień Kolorowej Skarpetki. Przedszkolaki tego dnia założyły kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka.

Dzieci z grupy Sówki oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, bawiły się kolorami.

Ważne jest, żeby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różnorodność, uczyć empatii i tolerancji.

Data dodania: 2023-03-21 12:34:00
Data edycji: 2023-03-23 07:27:39