Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Resetowanie ustawień

''Kreatywne Dni Nietypowe''- Dzień Uśmiechu u Sówek

Mimo pochmurnej i deszczowej pogody za oknem, w piątek 04. października w sali Sówek zrobiło się wyjątkowo pogodnie, wesoło i żółto, a to dlatego że dzieci obchodziły "Światowy Dzień Uśmiechu" realizując tym samym kolejne zadanie projektu "Kreatywne Dni Nietypowe" z modułu II (empatyczne dni nietypowe).

Głównym celem tego dnia było przybliżenie dzieciom znaczenia uśmiechu, wdrożenie do pozytywnych zachowań oraz czerpanie radości z uczestnictwa w zabawie.  Uśmiech nas nic nie kosztuje,  a jednak bardzo wiele może znaczyc dla drugiego człowieka. Przedszkolaki w tym dniu m.in. wesoło bawiły się przy tanecznej muzyce, malowały uśmiechnięte buzie, odbijały swoje rączki wykonując promienie dla słoneczka, bawiły się w zabawę "przekaż uśmiech". Podczas zajęć Sówki doskonaliły umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć.

Uśmiechnięta buźka na żółtym tle jest symbolem dobrej woli i radości. Uśmiech bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz kontakty z innymi osobami, dlatego zachęcamy do dzielenia się nim jak najczęściej.

kreatywne-dni-nietypowe-dzien-usmiechu-u-sowek-GALERIA

Data dodania: 2024-10-05 21:33:48