W roku szkolnym 2024/2025 dzieci z grupy Sówki brały udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. "KREATYWNE DNI NIETYPOWE".
Celem projektu było innowacyjne podejście do przygotowywania formy zajęć, uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie dzieci we wspólne przygotowania ciekawych i nietypowych zajęć oraz zabawną formę świętowania. Obchodząc różne nietypowe święta rozwijamy u dzieci kreatywność ale także empatię, szacunek wobec otoczenia, uwrażliwiamy dzieci na różne potrzeby zwierząt a także wzmacniamy w nich samych poczucie własnej wartości. Dzieci miały możliwość otworzyć się na nowe możliwości wyrazu, opanowania stanów emocjonalnych poprzez kreatywne ćwiczenia, poczucie przynależności do grupy, śmiech i dobrą zabawę.
W II edycji projektu Kreatywnych Dni Nietypowych zostały zrealizowane dni według czterech modułów, po trzy z każdego z nich :
I moduł: Sportowe Dni Nietypowe:
- Światowy Dzień Piłki Nożnej
- Światowy Dzień Rowerzysty
- Międzynarodowy Dzień Jogi
II moduł: Empatyczne Dni Nietypowe:
- Światowy Dzień Uśmiechu
- Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością
- Światowy Dzień Zespołu Downa
III moduł: Zawodowe Dni Nietypowe:
- Dzień Pracownika Służby Zdrowia
- Dzien Piekarza i Cukiernika
- Dzień Programisty
IV moduł: Bajkowe Dni Nietypowe:
- Dzień Miłośników Pluszaków
- Międzynarodowy dzień Lego
- Międzynarodowy dzień Kubusia Puchatka
Każde z wydarzeń było okazją do wspólnej zabawy, kreatywnych prac plastycznych, zabaw ruchowych oraz rozmów na ważne tematy. Udział w projekcie nie tylko sprawił dzieciom ogromna radośc, ale także rozbudził ich ciekawość świata i nauczył, że każdy dzień może być wyjatkowy - wystarczy trochę wyobraźni.
„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...”
32-731 Żegocina
Łąkta Górna 168