''Nad Niemnem'' - Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie organizowane jest pod honorowym patronatem Prezydenta RP. To coroczna akcja zachęcająca do wspólnego czytania wybranej lektury z dzieł literatury polskiej, do której dołączyło nasze przedszkole. Tegoroczną lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Przedszkolakom 8 września 2023roku fragment „Nad Niemnem” przeczytał pan Wojciech Wrona – Wójt Gminy Żegocina. Dzieci z uwagą słuchały czytanego tekstu a następnie uczestniczyły w krótkim quizie dotyczącym wysłuchanego utworu. Pomimo tego, że utwór „Nad Niemnem” może być trudnym w odbiorze, szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym, to przedszkolaki świetnie zrozumiały przeczytany fragment dzieła E. Orzeszkowej. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za obecność, cieszymy się, że wspólnie możemy promować czytelnictwo i cieszyć się z ukazywania piękna polskiej literatury.

Data dodania: 2023-09-08 13:18:21
Data edycji: 2023-09-08 13:47:32