„Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna
już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska, Polska ma.”

(Janusz Szczepkowski, Niepodległa, niepokorna)

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

W piatek 10 listopada odbyła się w naszym przedszkolu  akademia z okazji kolejnej 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Ministra Edukacji Narodowej pt. „Szkoła do hymnu”  i odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Po hymnie przedszkolaki z każdej grupy przedszkolnej przedstawiła krótki patriotyczny program artystyczny. Poprzez taniec, spiew oraz recytację wierszy złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie.

Data dodania: 2023-11-10 14:40:04
Data edycji: 2023-11-10 14:44:50