''Od ziarenka do rośliny'' - zajęcia edukacyjne u jeżyków

W związku z nadejściem wiosny Kicia Kocia bohaterka ksiażeczki dla dzieci ,kolejny raz zabrała Jeżyki w świat nowych doświadczeń , które związane były z zawodem ogrodnika.

Jeżyki po wysłuchaniu opowiadania postanowiły założyć zielony kącik przyrody u siebie w sali . Dzieci wspólnie przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, watę, nasiona, wodę, doniczki, sadzonki kwiatów itp. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Poprzez dotyk ,węch poznawały strukturę i zapach ziemi .Ogladały korzenie roślinek wyhodowanych kwiatów.Następnie z wielkim przejęciem siały nasionka i sadziły cebulki roślin.Kazdy przedszkolak był zaangażowany w 100% w zadania małego ogrodnika . Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały oznaczone i umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci obiecały o nie dbać.

od-ziarenka-do-rosliny-zajecia-edukacyjne-u-jezykow-GALERIA

Data dodania: 2024-03-12 21:01:59