Ikona powiększania tekstu

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
 że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

Od najmłodszego, aż po starszaka,
 wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września to ważny dzień dla wszystkich Przedszkolaków. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do świętowania i zabaw przez Panią Jesień, która zostawiła dla Przedszkolaków list i zadania do wykonania. Rozwiązując pierwsze zadanie, dzieci wyruszyły na wyprawę autobusem do Rozdziela. Tam czekało na nich wiele znaków na leśnej drodze, by dotrzeć na polanę, na której odbył się piknik. Grupa Puchatków wędrując leśną drogą spotkała Pana Leśniczego, który opowiedział im o swojej pracy, chętne dzieci mogły nawet przybić piątkę. Grupa Jeżyków także otrzymała list i poszukiwała Pani Jesieni na terenie Przedszkola.

W drodze powrotnej dzieci z grupy Tygryski i Sówki zatrzymały się na Punkcie Widokowym Widoma w Rozdzielu, by podziwiać okoliczne widoki przez lunetę. Korzystając z okazji nasze przedszkole pozostawiło malowany kamyczek, biorąc tym samym udział w akcji „Kamyki w drodze”. Kto wie gdzie trafi nasz kamyk?

W drodze powrotnej odczytaliśmy kolejny list, który informował o niespodziance czekającej w przedszkolu. Drogę do niespodzianki wskazywały żółte liście. Nasze Przedszkolaki szybko odnalazły trop i dotarły do kartonowego tortu marzeń w którym ukryły się balony. Każdy mógł pomyśleć swoje życzenie i wszyscy razem wypuściliśmy balony w powietrze, a wraz z nimi poleciały nasze marzenia.

Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia i wręczyła upominki, a także prezenty dla każdej grupy. Ten dzień był wypełniony ciekawością, dobrym humorem i niesamowitą radością. Naszym Przedszkolakom z okazji ich święta życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

ogolnopolski-dzien-przedszkolaka-GALERIA

Data dodania: 2024-09-20 19:55:01