Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny zawsze jest obchodzony w radosnej atmosferze, przepełnionej nadzieją, że odchodzi zima i nastaje ciepły, słoneczny czas. W tym roku w naszym przedszkolu szczególnie radośnie świętowaliśmy ten dzień, ponieważ rodzice przedszkolaków, pracownicy i nauczyciele przedszkola zaprezentowali dzieciom przedstawienie teatralne pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Na przedszkolnej scenie wystąpili aktorzy, dobrze znani wszystkim dzieciom, wcielając się w role bajkowych postaci: Czerwonego Kapturka, Wilka, Jasia i Małgosię, Czarownicę, Krasnoludków, Króla Bajek, Kota w Butach, Wróżki. Dzieci z wielkim przejęciem oglądały przedstawienie, także dlatego, że w zupełnie innej odsłonie mogły zobaczyć swoich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Dzieci także miały okazję, aby zaprezentować się na scenie. Każda grupa przedszkolna przygotowała w tym dniu krótki występ, opowiadając, śpiewając i tańcząc wiosenne piosenki i tańce.Po wszystkich artystycznych występach dzieci poszły na wiosenny spacer i zgodnie z tradycją, szukać w przyrodzie pierwszych oznak wiosny i topić pobliskiej rzece kukłę Marzanny.
    Cieszymy się, że Pierwszy Dzień Wiosny był okazją, do radosnego spotkania naszej przedszkolnej społeczności. Szczególnie jesteśmy wdzięczni rodzicom i pracownikom przedszkola, którzy włączyli się do organizacji przedstawienia i zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności.

Data dodania: 2023-03-23 07:20:19
Data edycji: 2023-03-23 07:26:59