Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

GALERIA 2023/2024

GALERIA 2022/2023

Puchatki z wizytą w piekarni

Puchatki z wizytą w piekarni

      Nasze przedszkolaki bardzo lubią wycieczki - jest to bowiem cenny sposób zdobywania wiedzy oraz nowych doświadczeń.

     28 maja „Puchatki” wybrały się z wizytą do piekarni GS „Samopomoc Chłopska” w Żegocinie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z cyklem produkcyjnym chleba, uświadomienie zdrowotnych właściwości pieczywa wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz zapoznanie z zawodem piekarza.

   Dzieci zwiedziły pomieszczenia piekarni, magazyny i halę produkcyjną. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a kierownik piekarni pan Jerzy Adamczyk chętnie odpowiadał na wszelkie pytania dzieci, udzielając informacji na temat wypieku pieczywa. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem i wielkie łopaty do wyciągania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały poczęstowane świeżo upieczonymi świderkami.

     Korzystając z okazji, po sąsiedzku wstąpiliśmy do Banku BSR, gdzie pracuje mama jednej z naszych wychowanek, Tosi. Bardzo dziękujemy pracownikom banku za ciepłe przyjęcie przedszkolaków.

puchatki-z-wizyta-w-piekarni-GALERIA

Data dodania: 2024-05-28 18:04:51
Data edycji: 2024-05-28 19:03:09
Ilość wyświetleń: 112

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej