Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GALERIA 2022/2023

Rodzice czytają przedszkolakom

Rodzice czytają przedszkolakom

          Czytanie książek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie kształtując przy tym wrażliwość moralną. Dzieci poznają większy zasób słownictwa, potrafią lepiej się wysławiać i wypowiadać. Dlatego tak ważne jest inicjowanie, przez nas dorosłych, wpólnego czytania z dziećmi. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce i uczestnictwie w kulturze. 

 

          Do naszego przedszkola w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostali zaproszeni chętni rodzice, aby czytać dzieciom bajki i opowiadania. Akcja ta miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, rozwijanie zainteresowania książką, a także budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem przy wspólnym czytaniu. 

Chętne mamy: Weroniki, Gabrysia, Filipa i Emilki z grupy Sówek oraz Adasia, Bartusia i Milenki z grupy Tygrysków, gościły w naszym przedszkolu i czytały dzieciom ciekawe opowiadania, przekazując tym samym za pośrednictwem literatury ważne tradycje i wartości moralne. Dzieci z uwagą wysłuchały m.in. opowiadań pt. "Aniołek Michaś ogląda święta", "Córka Słońca i Księżyca" czy "Roszpunka". 

         Dziękujemy mamom za czytanie dzieciom i  poświęcony czas. 

rodzice-czytaja-przedszkolakom-galeria

Data dodania: 2022-12-29 13:02:20
Data edycji: 2023-01-13 12:55:57
Ilość wyświetleń: 386

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej