Sensoryczny kosmos u Jeżyków

Zabawy sensoryczne w grupie Jeżyków pomogły dzieciom w odkrywaniu tajemnic kosmosu. Mogły odgrywać rolę astronautów, naukowców lub kosmicznych odkrywców. Dzieci odkryły uroki zabaw piaskiem księżycowym- odmierzały właściwe proporcje składników, a następnie z wielką przyjemnością mieszały je, ugniatały i poszukiwały ukrytych księżycowych kamieni. Jeżyki miały również do pokonania sensoryczną ścieżkę aby dotrzeć na księżyc, czy tworzyły galaktykę poznając różne struktury. W ten sposób doskonaliły precyzję i płynność ruchów rąk a także usprawniały nacisk poszczególnych mięśni: przedramienia, ramienia i palców, pozwalaly poznać różne struktury za pomocą stóp. Zabawy sensoryczne stymulują zmysł dotyku, węchu, wzroku oraz propriocepcji, a równocześnie sprawiają wiele radości dzieciom .

Takie wprowadzenie dzieci w tematyczny zakres wszechświata wsród najmłodszych rozbudzi ich entuzjazm do poznawanych wiadomości i stworzy podstawę do pogłębiania ich wraz z rozwojem oraz tokiem edukacyjnym.

sensoryczny-kosmos-u-jezykow-GALERIA

Data dodania: 2024-04-11 21:32:25