Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

GALERIA 2023/2024

GALERIA 2022/2023

Sówki i Tygryski na wycieczce w Muszynie

Sówki i Tygryski na wycieczce w Muszynie

    14 czerwca starsze przedszkolaki - dzieci z grupy Sówki oraz Tygryski wybrały sie na wycieczkę do Muszyny. Już od samego rana dzieciom towarzyszył uśmiech, dobre humory oraz piękne słoneczko. Mimo długiej trasy, czas w autokarze minął w radosnej atmosferze bardzo szybko. 

     Pierwszym punktem wycieczki był Zamek "Baszta" w Muszynie, gdzie wędrując po kolejnych piętrach dzieci zapoznały się z dziejami zamku oglądając scenografie przedstawiające życie w Średniowieczu oraz słuchając  legend: "O zakochanej córce kupca" oraz "O skarbach i zaklętym wojsku". Na szczycie zamku z tarasu widokowego dzieci mogły oglądać piękną panoramę Muszyny.

     Kolejnym punktem wycieczki były ogrody sensoryczne. To wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek. Siłownie na wolnym powietrzu, mała architektura, różnorodne rośliny, strumyczki, strefa baśni i legend o Muszynie  czy wieża widokowa, to wszystko sprawia, że dociera do nas wiele bodźców, które odbieramy za pomocą naszych zmysłów.

      Ważnym i atrakcyjnym punktem wycieczki dla wszystkich przedszkolaków był nowo otwarty park linowy na Zapopradziu, gdzie wszystkie przedszkolaki wyposażone w odpowiedni sprzęt mogły wykazać się zwinnością, zręcznością oraz sprytem pokonując kolejne przeszkody zawieszone między drzewami. 

         Tuż obok parku linowego dzieci mogły poznać różne gatunki zwierząt rodzimych i tropikalnych znajdujące się w Mini Zoo, gdzie poza ptactwem wodnym i lądowym (m.in. papugi, gęsi, pawie, łabędzie) zamieszkują wiewiórki amerykańskie, alpaki, daniele. 

         Czas w Muszynie minął zdecydowanie za szybko i po licznych atrakcjach, wrażeniach oraz pełni nowych wiadomości i doświadczeń przedszkolaki wróciły do Łąkty Górnej. 

sowki-i-tygryski-na-wycieczce-w-muszynie-GALERIA

 

Data dodania: 2024-06-14 23:02:03
Data edycji: 2024-06-17 00:41:01
Ilość wyświetleń: 153

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...”

Robert Fulghum

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej