Sówki i Tygryski z wizytą w bibliotece

09.11 grupa Sówek i Tygrysków udała sie z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Żegocinie,  aby dowiedzieć się jak wygląda takie miejsce oraz poznać pracę bibliotekarza. Pani bibliotekarka - Małgorzata Bury pokazała przedszkolakom  księgozbiór, przede wszystkim dział literatury dziecięcej , opowiedziała o swojej pracy, wyjaśniła na czym polega różnica między biblioteką a księgarnią oraz przygotowała dla dzieci ciekawe zagadki z bajek i opowiadań.

Na pożegnanie oraz za rozwiązanie wylosowanych zagadek Sówki i Tygryski otrzymały słodki upominek.

W Centrum Kultury, dzieci zwiedziły również izbę regionalną, poznajac m.in. dawne urządzenia kuchenne, stolarskie czy narzędzia rolnicze.

Dzisiejszą wycieczkę przedszkolaki zakończyły w kinie, oglądając z zaciekawieniem humorystyczną bajkę pt. "W rytmie dżungli".

sowki-i-tygryski-z-wizyta-w-bibliotece- galeria

Data dodania: 2022-11-09 20:49:41