Spotkanie z cukiernikiem u Jeżyków

Dnia 1 marca do grupy Jeżyków z naszego przedszkola została zaproszona pani Ela – mama Wojtusia , która z wykształcenia jest cukiernikiem i jej pasją  jest pieczenie ciast i cudownych pysznych tortów . Przedszkolaki, w strojach kucharskich, chętnie podchodziły do stolika, by pod czujnym okiem pani Eli przygotować ciasto na dinozaurowe ciasteczka .Sprawnie odmierzały potrzebne produkty , z uwagą słuchały wskazówek Pani Eli. W czasie gdy ciasteczka się piekły w przedszkolnej kuchni pani Ela zaprosiła dzieci do przygotowania kremu ,aby mogły nim przyozdobić szpinakowe muffinki, a przy okazji dzieci dowiedziały się jak zdrowy jest szpinak. Aby smakołyki były jeszcze bardziej pyszne dzieci dodały owoce. Mniam jakie to wszystko pyszne !.

Pani Ela pokazała też dzieciom bardzo dużo narzędzi, przyborów do pieczenia i dekorowania ciast, tortów i ciasteczek. Jeżyki z ogromnym zainteresowaniem słuchały i oglądały. Nasz dzisiejszy ekspert opowiedział Jeżykom że bardzo lubi robić urodzinowe torty dla dzieci, oraz na inne okazje.

Bardzo  dziękujemy pani Eli za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie. Przedszkolaki na długo zapamiętają to niecodzienne spotkanie i możliwość wspólnego działania.

spotkanie-z-cukiernikiem-u-jezykow- GALERIA

Data dodania: 2024-03-01 16:23:31