''Sprzatanie świata łączy ludzi'' - Sówki na akcji terenowej

Aby piękny był nasz świat,
nawet gdy masz mało lat,
żyj na co dzień ekologicznie,
wtedy wokół będzie ślicznie.

D. Niemiec

O tym jak ważne i cenne jest dla nas czyste środowisko uczymy się już od najmłodszych lat. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak bardzo szkodzimymy przyrodzie kiedy ją zaśmiecamy i nie wyrzucamy śmieci do odpowiednich pojemników.

Dzieci z grupy Sówki postanowiły pomóc naszej pięknej przyrodzie, dlatego w dniu 15.09,  zaopatrzone w worki na smieci oraz jednorazowe rękawiczki  wyruszyły w teren, aby posprzątać najbliższą okolice. Tym samym wzięły udział w 30. akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2023 pod hasłem: Sprzątanie świata łączy ludzi, której organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Przeprowadzona akcja miała na celu przyczynić się do wzrostu świadomości ekologicznej dzieci, a także do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem.

Dzieci bardzo ochoczo i z zaangażowaniem podjęły się dzisiejszego zadania. Potrafiły opowiedzieć, jak szkodliwe dla środowiska jest nierozsądne postępowanie człowieka, jak cierpią na tym zarówno zwierzęta i ludzie.

Dzisiejszą akcje terenową uważamy za udaną.

sprzatanie-swiata-laczy-ludzi-sowki-na-akcji-terenowej

Data dodania: 2023-09-15 12:42:05